Posta | Okuyucusunu Arayan Komiser

08:00 ve Valiz isimli iki kitabı olan Alper Kaya’nın üçüncü kitabı “Kaçak”, Kent Kitap’tan çıktı. Komiser Tahsin serisinin ilk kitabı olan Kaçak’ın, adını seriye de veren ana karakteri Komiser Tahsin’in hikayesi anlatılıyor

İnternette başladı, kitap oldu

Komiser Tahsin karakteri ilk olarak üç yıl önce bir fantastik kurgu sitesinin öykü seçkisinde yayınlanmıştı. Alper Kaya’nın geçtiğimiz yıl internette ayda ikişer bölümlük periyotla yayınlamaya başladığı tefrika polisiye roman “Ölüm Melodisi” ile bu kez okurun karşısına çıktı. Halen yayınlanmaya devam eden romanda 21. Bölüme kadar gelindi. Bu sefer de “Kaçak” ile matbu dünyadan okuyucuya ulaştı komiser.

Ölüm Melodisi isimli tefrikası ise internetten sonra Aydın’da yayın yapan Ses Gazetesi’nde günlük polisiye tefrikası olarak yayınlanmaya başladı.

Lucid Dreaming’i polisiye ile buluşturdu

Son yıllarda popüler kültürün sıkça beslendiği ‘Lucid Dreaming’ kavramını bilim kurgu ve polisiye unsurlarını bir araya getiren Kaya’nın romanı “Kaçak”, Komiser Tahsin’in on kitaplık serisinin de ilk romanı olma özelliği taşıyor.

Komiser Tahsin’in kendi adını taşıyan http://www.komisertahsin.com adresindeki web sitesinde şimdiye dek yayınlanmış öykülerinin yanı sıra Kaçak’a dair de geniş bilgi bulmak mümkün.

posta.com.tr | 12 Aralık 2014