MHK’nın bir türlü görev vermediği Bülent Demirlek ve Vedat Yüksel’e, tüm hakemlerin alındığı seminere alınmamaları üzerine semineri basıp basın toplantısı yapmaları nedeniyle 2 ay hak mahrumiyeti verildi…

E normal, görev vermeyecekleri için bu durumu resmileştirdiler işte…

*

Ligin ilk haftasında tek gündüz maçı Galatasaray’ın 45 derecelik Antep deplasmanıydı. Çok mu zordu akşama almak? Kaldı ki, Fenerbahçe maçında bir fiyasko yaşandı ve 40 dakika kadar bir süre ışıklar kesildi!

Hakem maçı iptal etmedi!

Bakalım göreceğiz; Van Belediye – Eyüp maçındaki futbol katliamında maçı tatil etmeyen hakeme zar zor acccık ceza veren federasyon Süper Lig’in marka değerini düşürme pahasına maçı devam ettiren hakeme ne diyecek?

*

Misal bakıyoruz; River Plate oyuncusuna bıçakla saldırıldı diye doğal olarak hakem maçı tatil etti, hem de saniyesinde! “Yukarılardan” telefon falan gelmesini beklemeden…

Bizde olsa? Kaç kişi tereddütsüz “tatil edilirdi” diyebilir ki?

*

Hakemler kimsenin günah keçisi değildir. Lütfen maç izlerken biraz dikkatli olun; kaldı ki çoğu kişi maç esnasında istemeden küfür eder, hakeme kızar. Misal yaşanmış bir anı vardır; Kayseri’de maç yöneten bir hakemimiz ne zaman tribüne baksa bir adamı söverken görüyormuş kendisine… Neyse, maç bitmiş gitmiş, çıkmış stattan taksiye atlamış. Bir de bakmış; taksici o söven taraftar!

“Hakem nasıldı?” diye sormuş muhabbetin bir yerinde.

“Abi hakem mükemmeldi, bir iki pozisyonda avantajı yanlış kullandı ama o kadarı olsun değil mi?”

Adamın söylediği şey aynen bu! Ne kadar ironik değil mi?

Ofansif | Haziran 2009