Denizlispor’un 3-1 yenildiği Türkiye Kupası A Grubu maçında stattaydım. Bilenler bilir, stattan izlemediğim maçları yazmam… O yüzden işe koyulalım dedim…

– Denizlispor’da kaleci Yakup’un büyük bir esprisi yok. Ne aşırı sükseyle top kurtarıyor, ne de (tasvip etmesek de) diğer kaleciler gibi tribünlerle dalaşıyor. Kendi halinde çabalıyor. Provokatif olmadan işini yapmaya devam ederse güzel işler çıkarabilir. Dün yediği gollere bakarsak; birinci golde iki kez topu çelmesine karşın Elano’nun vuruşuna engel olamadı. Üçüncü golü yemeyecek bir kaleci var mıdır onu da düşünmek lazım… Yakup’un şanssızlığı, Galatasaray’ın kumaşı iyi yabancılarıydı…

– Roberts çok çabalıyor ama adam adama defans değil de sağlam, yere iyi basan bir defans kurgusuyla karşı karşıya kalınca arada eriyor. Tam anlamıyla Bank Asya ligi topçusu.

– Denizlispor orta sahası dün ne yapmaya çalıştı, inanın anlamadım. Hadi desem ki defansa yardım ediyorlar, değil. İleri top çıkartmaya çalışıyorlar, o da yok! Ne yaptınız siz arkadaşlar cidden ben çözemedim.

– Denizlispor defansı 3 gole rağmen iyi bir sınav verdi diyebiliriz. Sonuçta adam adama taktikle çıkmışlardı. Pino hariç hiçbir hücum oyuncusu kıpırdayamadı ki çoğu pozisyonda Pino da etkisiz kaldı.

– Peki Denizlispor kupada ne yapar? Rakipler Antalya ve Antep. Antep’le berabere kalır ve Antalya’yı yener. Gruptan da ikinci olarak çıkabilir.

– Tabii bir de, dört as oyuncusunun oynamadığını (ki bunlardan biri takımın gol kralı Youla) hesaba katarsak Denizlispor’un iyi bir takım olduğunu düşünebiliriz. Eh, nihayetinde sezon başından beri ilk kez yenilen bir takımdan bahsediyoruz. İyi olmalılar, değil mi?

– Denizlispor’un golünün adını İsmail koysunlar: Korneri kullanan adam İsmail Baydil, golü atan İsmail Konuk. Artık bu tarz kafa topuyla doksana atılan gollerin adı İsmail oldu arkadaşlar, ona göre…

– Ve bir not: Denizlispor golü yedikten sonra çok dağıldı. Gerek oyun disiplini gerek futbol kurgusu olarak çok dağıldılar. Defansta verdikleri açıklar, orta sahadaki dağınık görüntüleri işin aslı Galatasaray karşısında çok büyük fark yiyebilirlerdi, şansları yaver gitti.

Anadolu’dan Futbol | 11 Kasım 2010