Fenerbahçe’nin olaylı Sevilla maçından sonra Volkan’ın penaltıları kurtarma sebebi olarak iyi antrenörlük gösterilmişti, hatırlayan hatırlar bilen bilir: Zeki Önder Özen’di antrenörü.

Bunu bir kenara koyalım.

Ankaraspor’un lisansı iptal edildi, sağır sultan bile biliyor bunu. Peki o takım ne oldu şimdi, hiç düşündünüz mü? On yıllık alt yapı deneyimi, as takımdaki orta kalitedeki oyuncular?

Hepsi devşirildi.

Bugsaşspor’u daha önce de bu satırlarda yazmıştık, şimdi olayın öznesi Bugsaşspor. Başlarındaki hoca ilk cümlenin edilgeni. Zeki Önder Özen artık birinci adam. Peki Bugsaş neden Ankara’nın Madrid’i?

Playoffta rakiplerini eze eze çıkan Konyaspor’dan Mehmet Ayaz, Tayfun Türkmen, kaleci Haluk Tanrıseven’in yanı sıra Antalyaspor’dan Serdar Sinik ve eski Fenerbahçeli Gürhan Gürsoy, Gençlerbirliği’nden Alican Karadağ ve Etimesgut Şekerspor’dan kaleci Bekir Soysal’ı alan takım aynı zamanda Taner Demirbaş gibi “bu liglerin adamı” diyebileceğimiz kıymetli bir oyuncuyu takıma bağladı.

Bu hareketlerle bana zamanında Sergen’i transfer etmiş olan Etimesgut Şekerspor’u anımsatıyor Bugsaş. Tabii onun gibi naif bir tarihi yok. Belediyenin sürüklediği bir tür “pilot” takım. Ki Ankaraspor infilak edince pilot koltuğuna oturtulan bir çocuk gibi, şımarıkca oyuncular alıp veriyor.

Tabii ki, öncekiler gibi, Bugsaş’tan da hesap sorulmuyor. Değirmenin suyu akıp gidiyor. Geldiği yerin de umrunda değil, gittiği yerin de umrun da olmayacak. Nasıl ki Ankaraspor bir anda harcandıysa, aynı senaryo Bugsaş’a da olacak. 4 yılda dört lig atlama parolasıyla gelip beş yılda nasıl olup da İnter Toto’ya sokulduysa amatör kümenin belediye apoletli Ankaraspor’u, bakarsınız Bugsaş da bir gün UEFA’ya katılıverir, gözünüzü kapatmaya fırsat bulamadan.

Süreç değişir, özneler değişir ama son hiç değişmez. Hep bir katil vardır, ölen de hep dürüst futboldur. Bugsaş bir tetikçi olarak Türk futboluna kazınmaya hazırlanıyor, ya siz, hazır mısınız Ankaralılar?

Anadolu’dan Futbol | 23 Ağustos 2010