Altın Madalyon E-Dergi

2011 yılında, aynı isimli forumda birinci sayısının hazırlıklarının duyurulmasıyla bizleri heyecanlandıran Altın Madalyon E-Dergi için aklıma ezelden beridir takipçisi olduğum Martin Mystére karakterinin sıfır kilometre bir öyküsünü yazma fikri geldi. Böylece, Loch Ness’in Gizemi hikâyesinin temeli atıldı.

İlk sayısı 1 Ocak 2012’de çıkan Altın Madalyon E-Dergi ise Nisan 2012’de ikinci, Temmuz 2012’de ise üçüncü sayısı ile 2012 yılına ambargo koymuştu. Dördüncü sayısı için bir yıl beklediğimiz Altın Madalyon, Ağustos 2013’te maceraya devam etmiş; Kasım 2014’te beşinci ve Haziran 2015’te altıncı sayısıyla bizlerle buluşmuştu. Yedinci sayısı Kasım 2015’te çıkan Altın Madalyon E-Dergi’nin sekizincisi Nisan 2016’da yayınlanmış ve iki yıla yakın süredir hareketsiz bir hâl almıştı.

İlk sekiz sayının tamamında devam eden “Loch Ness’in Gizemi” öyküsü, tabii ki dokuzuncu sayıda da dergide teşrif buyuracaktı. Dokuzuncu ve son kez Altın Madalyon sayfalarına giren bu bölümle, A4 formatında kırk sayfaya yaklaşan bu maceraya nokta koyuyoruz.

Şimdiye dek sabırla takip etmiş herkese, ama en çok da her sayı için ısrarcı bir şekilde hikâyeye devam etmemi sağlayan Altın Madalyon yönetimine teşekkürlerimle…

Hikâyenin tamamını buradan okuyabilirsiniz.